top of page

Servis Hizmetlerimiz

Türkiye Kompresörleri olarak standartlarımızı en yüksek seviyede tutuyoruz. Hem kendi ekibimizin içinde hem de müşterilerimize karşı her zaman şeffaflıktan yana olduk ve olmaya devam edeceğiz. Üretim sürecimizi de buna bağlı olarak en iyi sonucu alabilecek şekilde, birçok titiz uygulama ve prosedürle donattık. Bizi biz yapan anahtar özelliklerimizi aşağıda inceleyebilirsiniz.

KOMPRESOR KURULUMU
Kompresör kurulumunda en önemli aşama kompresörün konumu ve çalışma koşullarıdır. Sonrasında basınçlı havanın dağıtımı ve elektrik kurulumu süreci gelmektedir.

KOMPRESÖR RULMAN DEĞİŞİMİ
Rulmanların aşınması sıcaklığın artmasına ve rotorlarda sürtünmenin artmasına ve gürültüye sebep olur. Bunu engellemek için vida grubu rulmanlarının değişikliğini yapmak gerekir.

KOMPLE KOMPRESÖR REVİZYONU
Revizyona girmeyen Kompresörlerin zamanla hava verimi düşer ve elektrik tüketimleri arttığı için de genel olarak verim kaybına uğrar. Revizyona giren kompresörler ilk günkü performansını verir.

VİDALI KOMPRESÖR SERVİSİ
Vidalı kompresörlerin arızalanmasının birçok nedeni vardır. Basınçlı hava elde etmek için kullanılan bu kompresörlerin bakım ve onarımları bilgi ve deneyim…

KOMPRESÖR HAVA TESİSATI
Kompresör hava tesisatı, elektrik ve basınçlı havadan en çok verimi alacak şekilde kurulmalıdır. Birçok teknik bilgi gerektiren bu kurulum profesyonel firmalar tarafından yapılmalıdır.

KOMPRESÖR GENEL BAKIMI
2000-4000 saat bakımları ile 4000-8000 saat bakımları; kontrol ve arızaları erken tespit için gerekli bakım süreleridir. Genel bakımların düzenli yapılması, uzun vadede bakım giderlerinde avantaj sağlatacaktır.

YAĞ VE FİLTRE BAKIMI
Yağ değişimi ve yağ filtresi değişiminde izlenmesi gereken aşamalar mevcuttur. Doğru şekilde yapılmayan değişim ve bakımlar ileriki aşamalarda sorun çıkaracaktır.

PİSTONLU KOMPRESÖR SERVİSİ
Pistonlu kompresörlerin arızalanmasının en büyük nedeni genellikle etkili bir soğutma sisteminin olmamasından kaynaklanmaktadır.

bottom of page